SEO Hizmeti

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO hizmeti ile işletmenizin web sitesini hedeflediğiniz anahtar kelimeler ve sektörlerde Google’da üst sıralarda göstermek için sunulan bir alt hizmetler bütünüdür.

SEO 1 – kurumsal seo hizmeti 1

SEO Nedir?

SEO (arama motoru optimizasyonu), daha fazla organik trafik elde etmek amacıyla bir web sitesinin Google gibi arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmayı amaçlayan bir dizi alt hizmetten oluşan süreçtir. SEO, alakalı, yüksek kaliteli içerik oluşturarak ve mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlayarak kullanıcıların arama ihtiyaçlarını karşılamakla ilgilidir.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO hizmeti, Google aramalarından daha fazla trafik ve gelir elde edebilmeniz için sitenizi SEO için optimize eden bir ajans, serbest çalışan veya danışman tarafından sunulan optimizasyon hizmetidir. Çoğu SEO ajansı ya da hizmet veren tarafından SEO basitçe sunulan bir hizmet gibi gözükse de, SEO bir çok alt dalı ile oldukça kapsamlı ve süreç gerektiren bir iş türüdür.

Neden SEO Hizmeti Almalısınız?

SEO hizmetlerine yatırım yapmak size ve işinize çeşitli avantajlar sunar. Birkaçı şu şekilde sıralanabilir;

 • Site içi, site dışı, yerel ve teknik SEO gibi SEO'nun uzmanlık gerektiren alanlarında yardım alma
 • Anahtar kelime araştırması, içerik oluşturma ve bağlantı oluşturma (backlink) gibi SEO hizmetlerini güvenilir şekilde bir kişiden almak
 • Yatırım getirisi (ROI) takibini iyileştirme ve arttırmak
 • Pazarlama bütçesini optimize etmek
 • SEO stratejiniz için büyük bir ekipten yeni teknikler ve tecrübeler ile destek almak

Genel olarak, bir SEO ajansından alınan hizmetler, karlı bir SEO stratejisi uygulamanıza (ve sürdürmenize) ve ayrıca organik arama performansınızı takip etmenize yardımcı olur.

SEO Hizmet Fiyatları Ne Kadardır?

SEO hizmetlerinin fiyatları, hedefleriniz, saldırganlığınız, projenizin kapsamı, şirket büyüklüğü ve SEO ajansı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Ortalama olarak, aylık SEO hizmeti maliyeti 1500 ila 29500 TL arasında değişkenlik gösterir. En doğru SEO fiyatlandırması için bize iletişim sayfası üzerinden ulaşın ve size/web sitenize özel fiyat analizini ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapalım.

SEO Hizmeti Türleri Nelerdir?

En yaygın arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmetleri türleri şunlardır:

 • Web sitenizi yerel aramalar için optimize eden Yerel SEO hizmetleri.
 • Web sitenizi online alışveriş için optimize eden E-ticaret SEO hizmetleri.
 • Web sitenizin SEO sorunlarını bulup düzelten SEO denetim hizmetleri (teknik SEO olarak da bilinir).

Birçok şirket için SEO paketleri, başarılı olmanız için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Ancak yerel veya e-ticaret mağazasıysanız, yerel ve e-ticaret SEO çözümleri, SEO stratejinizin etkisini en üst düzeye çıkarabilecek bir rekabet avantajı sunacaklardır.

Bazı durumlarda, arama motoru optimizasyonu hizmet sağlayıcıları aşağıdakiler gibi SEO'nun belirli alanlarına odaklanacaktır:

 • Meta Başlık etiketleriniz, içeriğiniz ve daha fazlası gibi web sitenizle ilgili optimizasyonlara odaklanan Sayfa İçi SEO hizmeti (On-Page SEO olarak da bilinir).
 • Web siteniz için link ağı oluşturmak, otoritesini güçlendirmek ve site dışında optimizasyonlara odaklanan sayfa dışı SEO hizmeti (Off-Page SEO olarak da bilinir)
 • Sayfa hızınız, site mimariniz, alt yapınız ve daha fazlası gibi web sitenizin teknik kısmı ile ilgili optimizasyonlara odaklanan Teknik SEO hizmeti

SEO'nun başarılı olması için sayfa içi, sayfa dışı ve teknik SEO gerektirdiğinden, şirketlerin bu bireysel hizmetlere yatırım yapması alışılmadık bir durumdur. Çoğu, sayfa içi, sayfa dışı ve teknik SEO'yu içeren tam hizmet sağlayan SEO paketlerini tercih edecektir, çünkü bu planlar size SEO için hepsi bir arada bir çözüm sunar.

SEO Hizmetleri Neler İçermelidir?

Artık SEO hizmetinin tanımını bildiğinize göre, SEO şirketlerinin sunduğu hizmetleri incelemeniz önemlidir. Her dijital pazarlama ajansı farklı olsa da SEO hizmeti için size eksiksiz SEO paketi sunan bir hizmet sağlayıcısı ile çalışmak istersiniz.

1. Özel SEO Stratejisi

Özel bir strateji, SEO hizmetlerinin tanımının temel bir bileşenidir. İşletmenize göre kişiselleştirilmiş bir yaklaşımınız olduğunda,  SEO'dan elde ettiğiniz yatırım getirinizi (ROI) en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Bu, şirketinize daha fazla arama, sipariş ve ziyaretçi gelmesi anlamına gelir.

Bir SEO paketine yatırım yaparsanız ekibinizin ajansınızın özel bir strateji sağladığından emin olması gerekir. Bunun nedeni, pek çok SEO şirketinin, özellikle de "ucuz" SEO planları sunan şirketlerinin kopyala-yapıştır stratejileri sunmasıdır.

Kopyala-yapıştır SEO hizmeti sunan ajans ya da danışmanlar ile yolunuz kesişsin istemezsiniz. Bu basitçe size bilmediğiniz bir konuda bir şeylerin anlatılması ve size herkese sattıkları şeyin aynısını sunmaları anlamına gelir.

Bunu şu şekilde düşünün: Sağlık turizmi yapan medikal bir muayenehaneniz olsaydı, bir butik mağazasıyla aynı SEO stratejisini kullanmak ister miydiniz? Tabii ki hayır!

Bu nedenle sizin için özelleştirilmiş stratejiler sunan SEO ajanslarından ve danışmanlarından hizmet almanız ve süreci güvenilir ellere teslim etmeniz gerekiyor.

2. SEO Analizi

Her SEO ajansının hizmetleri temelde bir SEO analizi içerir.

SEO analizi, mevcut SEO performansınız ve sıralamanızı engelleyen sorunlar hakkında fikir edinmek için mevcut stratejinize derinlik katan özel raporlama araçlarıdır.

Bir SEO stratejiniz olmasa bile bu yardımcı araçlar, web sitenizi SEO perspektifinden değerlendirecek, nerede üstün olduğuna ve SEO iyileştirmelerini nerede kullanabileceğine detaylıca bakacaktır. Ücretsiz SEO analizi araçlarını kullanabilseniz de, bunlar size SEO uzmanlarından oluşan bir ekiple aynı hizmeti sağlamaz.

Bu nedenle SEO hizmeti aldığınızda kesinlikle bir denetim içermelidir.

Yapılmamış ya da eksik bir SEO denetimi aynı zamanda hizmet alınan ajansın işletmeniz için özel bir strateji oluşturmayı planlamadığını da gösterir. Bunun yerine bir şablon kullanıyorlar, bu yüzden sitenizi denetlemeye zaman harcamak istemiyorlar.

En iyi SEO çözümleri işletmenize, markanıza ve hedef kitlenize göre uygulanmalıdır.

3. Sayfa Dışı SEO Optimizasyonu

SEO hizmetlerine yatırım yaptığınızda aldığınız paketin/hizmetin sayfa dışı optimizasyonu da içermesi gerekir. SEO'da sayfa dışı optimizasyon, web sitenizin dışındaki, arama sonuçlarındaki sıralamanızı etkileyen faktörlerin optimize edilmesi anlamına gelir.

Örneğin backlink profiliniz arama sonuçlarındaki sıralamanızı şekillendirebilir.

Referans olarak backlink profiliniz, sitenize bağlantı veren web sitelerinin miktarını ve kalitesini ifade eder. Örneğin bir yemek blog yazarı, düğünleri için hazırladığınız özel kurabiyeleri paylaşırken web sitenize bağlantı verebilir.

Bir SEO ajansının SEO paketinde sayfa dışı optimizasyon sunup sunmadığını bilmiyorsanız, sormanız yeterli! Dijital Pazarlama Uzmanı Baybars Bilim olarak sayfa dışı SEO konusunsa eksiksiz ve tam raporlama sağlıyoruz. Ardından yol haritamızı raporlara ve sizler ile yaptığımız görüşmeler sonrası hayata geçiriyoruz.

4. Site İçi SEO Optimizasyon

Site içi optimizasyon, SEO hizmetlerinin belki de en kritik bileşenidir. Site içi SEO, web sitenizin tüm sayfalarının Google gibi arama motorları için optimize edilmesi demektir.

Site içi SEO hizmetlerinden başlıca birkaçı şunlardır:

 • Arama için başlık etiketlerini, meta açıklamaları ve içerik başlıklarının güncellemesi
 • Web sitenizin mimarisini, yönlendirmelerini ve dahili bağlantı yapısını denetleme
 • Site haritası oluşturma
 • Site görsellerinizi en iyi uygulamalara göre optimize etme
 • Web sitenizi değerli ve alakalı anahtar kelimelerle araştırmak ve optimize etmek
 • Siteniz için yeni, SEO dostu içerik üretmek
 • Sitenizin kullanılabilirliğini, hızını ve tasarımını analiz etme

Çoğu durumda site içi optimizasyon SEO paketinizin önemli bir bölümünü oluşturur. Bu nedenle, eğer bir SEO şirketi site içi SEO sunmuyorsa, arama motoru optimizasyonu hizmetleri de sağlamıyor demektir.

5. Sürekli Optimizasyon & Ortaklık

SEO sürekli devam eden bir stratejidir, bu nedenle SEO hizmetlerinin tanımı genellikle işletmenizin SEO ajansınızla oluşturduğu ortaklığı vurgular. Buna karşılık, SEO danışmanlık hizmetleri, web sitesinin yeniden tasarlanması projesinde olduğu gibi kısa vadeli yardıma odaklanır.

Bu nedenle SEO şirketleri, arama motoru görünürlüğünüzü ve aramadan elde ettiğiniz geliri artırmak için işletmenizin bir uzantısı olarak çalışmalıdır.

Sürekli optimizasyon ile SEO ajansınız sitenizi sürekli olarak optimize eder.

Siteniz SEO standartlarını karşıladıktan sonra bile SEO stratejinizi iyileştirmenin ve geliştirmenin yollarını bulmaya devam ederler; bu da SEO'dan daha fazla trafik, potansiyel müşteri ve satış kazanmanıza olanak tanır.

Örneğin özel hesap yöneticiniz, işletmenizin hedefleyeceği ek anahtar kelimeler bulabilir.

Bu keşif, yeni içeriğe dönüşür ve bu da bu içeriğin sektörünüzdeki blog yazarlarına ve web yöneticilerine tanıtılmasına yol açar. SEO stratejiniz ne kadar gelişmiş veya başarılı olursa olsun, şirketiniz ve SEO ajansınız onu daha iyi hale getirebilir.

Bu nedenle, işletmenizin bunu tanıyan ve sitenizdeki potansiyeli gören bir ajansla ortaklık yapması kritik öneme sahiptir.

6. Aylık Raporlar

SEO hizmetleri söz konusu olduğunda şeffaflık çok önemlidir.

Ekibinizin ya da sizin güvenebileceği bir ajans istiyorsunuz; bu nedenle düzenli aylık raporlar içeren bir SEO şirketiyle ortaklık yapmak kritik öneme sahiptir. Bir  SEO raporuyla işletmeniz, SEO stratejinizin sonuçlarına ilişkin anında bilgi alabilir.

Örnek olarak seo raporu aşağıdakileri kapsayabilir:

 • Organik trafik
 • Potansiyel müşteriler
 • Satışlar ve gelir elde etme
 • Sıralama takibi

Doğru SEO Hizmetini Nasıl Seçebilirsiniz?

Tamam, arama motoru optimizasyonu hizmetlerine yatırım yapmak istiyorsunuz ancak işletmeniz için en iyi SEO paketini nasıl bulacaksınız? Öncelikle sabırlı olun. Bir SEO hizmet uzmanı/danışanı seçmek aylar sürebilir, ancak zaman ayırırsanız yıllarca ortaklık kuracağınız birini bulabilirsiniz.

İşte SEO danışmanı seçmek için on ipucumuz:

 • Bütçenizi, gereksinimlerinizi ve hedeflerinizi belirleyin
 • LinkedIn gibi platformlarda ağınızdan referanslar isteyin
 • Potansiyel SEO şirketlerini bulmak için Google'da arama yapın
 • Ajansların raporlarını ve vaka çalışmalarını inceleyin
 • Her ajansın SEO çıktılarını kontrol edin
 • Gerekirse hizmetlerin bir listesiyle birlikte özel seo fiyatlandırma raporu isteyin
 • Ek masraflar veya ücretler gibi herhangi bir ek bilgi olup olmadığını kontrol edin
 • Ajansın ekibinizden ne kadar zaman ve hangi kaynaklara ihtiyaç duyacağını sorun
 • SEO hizmeti veren kişi ya da ajansın başarıyı nasıl ölçtüğünü öğrenin

Dijital Pazarlama Uzmanı Baybars Bilim ile SEO Hizmetlerinin Tüm Avantajlarından Yararlanın!

%94 müşteri memnuniyeti oranıyla Dijital Pazarlama Uzmanı Baybars Bilim, organik arama yoluyla geliri artırmak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler ve kişiler için güvenilir bir seçimdir. Hemen bizimle iletişime geçerek özel stratejilerimizin müşterilerimiz için nasıl gelir sağladığını ilk ağızdan öğrenin!

Hangi SEO Hizmetleri sunulmaktadır ve bunlar nasıl farklılık gösterir? Icon

SEO Hizmetleri geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Anahtar kelime optimizasyonu, teknik SEO, içerik optimizasyonu ve bağlantı inşası gibi hizmetler arasında farklılık gösterir. Her biri, web sitenizin belirli yönlerini iyileştirmek için özel stratejilere odaklanır.

SEO Hizmeti ne kadar sürede sonuç verir? Icon

SEO Hizmeti'nin etkileri, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Genellikle, başlangıç sonuçları birkaç hafta içinde görülebilir, ancak tam etki için daha uzun bir süre gerekebilir. Sabır ve sürekli optimizasyon, başarıyı artırmak için önemlidir.

Yerel SEO, genel SEO'dan nasıl farklılık gösterir? Icon

Yerel SEO, bir işletmenin belirli bir coğrafi bölgedeki arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını hedefler. Genel SEO ise geniş bir hedef kitle için sıralama iyileştirmeye odaklanır. İki strateji arasındaki farklar, hedeflenen kitle ve kullanılan optimizasyon tekniklerinde ortaya çıkar.

Backlink nedir ve SEO Hizmeti'nde neden önemlidir? Icon

Backlink, başka bir web sitesinden gelen bir bağlantıdır. Kaliteli ve ilgili backlink'ler, bir web sitesinin otoritesini artırabilir ve arama motorları tarafından daha iyi sıralanmasına yardımcı olabilir. SEO Hizmeti, etkili bir backlink stratejisi içermelidir.

SEO Hizmeti'nde anahtar kelime optimizasyonu nasıl yapılır? Icon

Anahtar kelime optimizasyonu, web sitesindeki içeriğin hedeflenen anahtar kelimeleri doğru ve dengeli bir şekilde içermesini içerir. Başlık etiketleri, meta açıklamalar, başlıklar ve içerikte anahtar kelimelerin stratejik olarak yerleştirilmesi önemlidir.

SEO Hizmeti'nin en yaygın hataları nelerdir? Icon

SEO Hizmeti alırken yapılan yaygın hatalar arasında hızlı sonuç beklentisi, spam içerik oluşturma, yanıltıcı başlık kullanımı ve etiketlerde aşırı optimizasyon bulunur. Bu hatalardan kaçınmak, uzun vadeli başarı için önemlidir.

Mobil uyumluluk, SEO Hizmeti'nde neden kritiktir? Icon

Mobil uyumluluk, web sitenizin mobil cihazlarda düzgün çalışmasını sağlamak anlamına gelir. Arama motorları, mobil uyumlu siteleri daha yüksek sıralar. Bu nedenle, SEO Hizmeti alırken mobil uyumluluğa önem vermek, geniş bir kullanıcı kitlesine erişim sağlar.

SEO Hizmeti almanın işletmeye sağladığı uzun vadeli faydalar nelerdir? Icon

SEO Hizmeti, uzun vadeli başarı sağlar. Daha yüksek organik trafik, daha fazla müşteri çekme, marka bilinirliğinin artması ve rakipler karşısında üstünlük elde etme gibi avantajlar elde edilir. İyi bir SEO stratejisi, işletmenin dijital varlığını güçlendirir ve sürdürülebilir bir büyüme sağlar.

Daha önce SEO yapılmamış web sitelerine özel pakettir.

 • SEO Analizi
 • RankMath PRO Eklenti Kurulumu & Ayarları
 • Link Yapısı Düzeltmeleri
 • İç SEO
 • Schema Optimizasyonları
 • ve dahası..
Teklif Alın
Whatsapp İle Destek Al
Ücretsiz Seo Analizi Yaptır

SEO Hizmeti Paket İçeriği 

Dijital Pazarlama Uzmanı Baybars Bilim’den SEO hizmeti alırsanız aşağıda ki harika ve kapsamlı hizmetleri seçtiğiniz pakete göre almış olacaksınız.

SEO 2 – seo odakli pazar arastirmasi

Araçlar Üzerinden Analiz

Search Console, GA4, Ahrefs ve SEMRush’tan veriler alarak web sitenizin bulunduğu noktayı, genel SEO sağlığını detaylıca kontrol ediyoruz.

SEO 3 – teknik seo raporlamasi

Teknik SEO Analizi

Sitenizin sahip olabileceği sorunları ortaya çıkarmak için bir SEO analizi yapıyor, bunları bir rapor halinde size sunuyoruz.

SEO 4 – web site optimizasyonu

Web Site Optimizasyonu

Genel web sitesi ayarlarınızı (kullanıyorsanız WordPress üzerinden) eklentiler ve teknik bilgiler ile optimize ediyoruz.

SEO 5 – anahtar kelime arastirmasi

Anahtar Kelime Araştırması

Hedefiniz için kapsamlı bir anahtar kelime araştırması yapıyoruz. Her sayfanın içerik kalitesi ve yazılacak içerikler için bir eylem planı hazırlıyoruz.

SEO 6 – site ici seo optimizasyonu

Site İçi SEO Optimizasyon

Google’ın en sevdiği sayfa içi SEO işlemlerini ve geliştirmelerini adım adım web siteniz için A-Z işleme alıyor ve raporluyoruz.

SEO 7 – local seo ayarlari

Local (Yerel) SEO

Yerel siteleri, GMB/Maps’i, sosyal medyayı ve firma rehberlerini denetliyor… ardından sitenizi yerel ve harita sonuçlarında üst sıralara çıkarıyoruz.

SEO 8 – link agi olusturma stratejileri

Link Ağı Oluşturulması

Link ağı oluşturmak, başarılı bir SEO şirketinin can damarıdır. Size özel link ağı stratejisi geliştiriyor ve düzenli olarak link alımına başlıyoruz.

SEO 9 – teknik seo islemleri

Arama Motoru Entegrasyonu

Google, Bing vb. popüler +10 arama motoruna web sitenizi özenle ekliyor ve tüm dünyada görünür olmanızı sağlıyoruz.

SEO 10 – backlink paketleri

Backlink Hizmeti

Backlink paketleri ile web sitenizin organik SEO ve görünürlükle doğrudan ilişkili olan genel bağlantı profilini güçlendirmek için adımlar atıyoruz.

SEO 11 – icerik planlamasi

İçerik Planlaması & PR

Nişinizdeki yetkili web sitelerinden bağlantılar kazanmak için varlıklar oluşturuyor ve sizin için içerik pazarlamasından yararlanıyoruz.

SEO 12 – content link gap

Content & Backlink GAP

Web sitesi trafiğini, etkileşimi ve nişinizdeki rakiplerin üzerinde sürekli olarak GAP işlemleri yapıyor ve sizi hep yarışta tutuyoruz.

SEO 13 – devam eden seo hizmeti

Devam Eden SEO

Uzun süreli SEO şirketiniz olmak istiyoruz. Sizde değerli referanslarımız arasında olmak isterseniz hemen bize iletişim sayfamız ile ulaşın.

1'e 1 Görüşme Yapalım!
Sizde SERP'de Önde Olun.

Dijital Pazarlama Uzmanı Baybars Bilim ile hemen WhatsApp üzerinden iletişime geçin ve alacağınız SEO hizmeti hakkında detaylı bilgi alın.

Chat WhatsApp
WhatsApp